FORrest origin s.r.o., Ankarská 20, 162 00 Praha 6, mobil: +420 732 955 206, e-mail: kristin.nguyenova@forrestorigin.cz
Otevřít menu
FOR REST ORIGIN

Ruční výroba postele GAIA

ruční výroba postele

Truhláře, co by splnil naše požadavky a odvedl vysoce kvalitní práci, jsme hledali opravdu dlouho. Nakonec jsme objevili truhláře s malou rodinnou firmou, který kvalitu naší postele pozvedl ještě o úroveň výše díky speciální technologii opracování masivu, tzv. švartnování. Je to technologie, která se kvůli své náročnosti a pracnosti dnes již téměř nepoužívá. Oproti standardní spárovce, ze které je vyráběna většina masivních postelí, používáme ještě 1 dřevěnou desku, tzv. švartnu, kterou je každý dřevěný prvek po celém obvodě sepnut. Dosáhneme tak toho, že hlavní rám postele i čela vypadá jako jediný kus dřeva, zároveň má však lepší vlastnosti z pohledu stability, tvarové stálosti a celkové životnosti než klasická spárovka.

Náš truhlář pracuje s těmi nejkvalitnějšími kusy dřeva, které si osobně pečlivě vybírá, zároveň každou postel vyrobí z jednoho konkrétního stromu, což opět přidá na kvalitě, ale je to i ekologické.

Každá postel je 100 % ruční práce prováděná ve Středních Čechách v rodinné truhlárně, kde projde rukama tohoto konkrétního truhláře a jeho syna.

Veškeré dřevěné prvky kartáčujeme tak, aby maximálně vynikla přírodní struktura dřeva, a to nejen vizuálně, ale i na dotek ruky.

Jako povrchovou úpravu používáme ty nejkvalitnější oleje výrobce Osmo, které jsou vyráběny pouze z přírodních olejů. Ochrání dřevo zevnitř i zvenku a vytvoří ochranný povrch s otevřenými póry, díky kterému může dřevo dýchat.

zpět na novinky