FORrest origin s.r.o., Ankarská 20, 162 00 Praha 6, mobil: +420 732 955 206, e-mail: kristin.nguyenova@forrestorigin.cz
Otevřít menu
FOR REST ORIGIN

Přírodní materiály v interiéru

přírodní materiály v interiéru

Čím více u Vás doma napodobíte život v přírodě, tím více pocítíte přirozenou energii bytí a domov pro Vás bude místem odpočinku. Základními elementy jsou dřevo, kámen, světlo a voda. Každý z prvků má svůj účel a pokud se vám podaří je vnést do Vašeho domova, budete se cítit klidně a odpočatě.

Dřevo má asi nejširší využití, nábytek, podlahy, kuchyně, koupelna, okna, trámy, doplňky, dokonce celá stavba domu může být ze dřeva. Díky širokému výběru barevných odstínů a textur lze se dřevem vytvořit jak rustikální, tak minimalistický design.

Skvělou souhru hraje dřevo s přírodním kamenem. Jistě jste si v posledních letech všimli jeho častějšího uplatnění a to už více než jen jako kamenná kuchyňská deska. Dlouho se používá mramorový obklad nebo žulové desky, nyní je ale na vzestupu také břidlice, vápenec, pískovec a křemenec. Kamenem lze nejen obložit stěnu, ale některé kameny lze i prosvítit a vyzdobit jimi třeba niku.

Světlo je element, se kterým si odjakživa musí hodně hrát architekti i designéři. Čím šikovněji pustíte do své domácnosti přísun denního světla, tím více budete spojení s venkovním světem. Umělé světlo Vám pak pomůže vytvořit atmosféru při strávených večerech s Vašimi nejbližšími. Nezapomeňte na večer volit spíše tlumené světlo okolo 3000K, které Vás navodí ke spánku.

Voda, jeden ze 4 živlů. Určitě znáte ten příjemný zvuk proudu řeky nebo vln, když jste na dovolené. Voda je základ všeho, co je živé, nebojte se tedy a pokud máte možnost, nechte si třeba v chodbě domu cirkulovat vodu v podobě vodní stěny nebo malého vodopádu. Postačí však i menší fontánka.

zpět na novinky